APIE TAISYKLĖS PRIVATUMO NUOSTATOS UA
Kviečia laikyti:
Europos Komisija LRT

EUROPOS
EGZAMINAS
2023 gegužės 9 d.
KAS TAI?

„Europos egzaminas“ – tai trumpas, nuotaikingas ir įdomus žinių apie Europos Sąjungą konkursas, skirtas paminėti Europos dieną, pasitikrinti žinias arba sužinoti ką nors naujo!

KADA?

„Europos egzaminas“ vyks internetu gegužės 9 d. 08:00–23:59 val.

KAS
GALI DALYVAUTI?

Dalyvauti gali visi norintys – nesvarbu, ar esi moksleivis, ar jau seniai baigei mokyklą – spręsk egzaminą ir švęsk Europos dieną!

KAIP VYKS EGZAMINAS?

„Europos egzaminą“ sudaro 10 klausimų.

Klausimai pateikiami su atsakymų variantais, kuriuos reikia pasirinkti per kuo trumpesnį laiką.

Maksimalus laikas atsakymui pasirinkti – 1 minutė.


Tikriausiai tai bus pats smagiausias tavo laikytas egzaminas!

RUOŠKIS EGZAMINUI IŠ ANKSTO!

„Europos egzamino“ klausimai bus ne tik iš tradicinių egzamino temų apie Europos Sąjungos veikimą, istoriją, bet ir apie aktualijas: Europos Sąjungos solidarumą su Ukraina, Europos žaliąją ir skaitmeninę pertvarką, jaunimo galimybes ir dalyvavimą demokratiniame gyvenime. Susipažink su egzamino informacijos šaltiniais ir dalyvauk „Europos egzamino" treniruotėje.

PRADĖTI TRENIRUOTĘ
TAPK „EUROPOS EGZAMINO“ AMBASADORIUMI!

Kviečiame mokytojus būti „Europos egzamino“ ambasadoriais, skatinant mokinius ruoštis ir dalyvauti „Europos egzamine“. Mokytojai ambasadoriai, padėdami moksleiviams ruoštis „Europos egzaminui“ ne tik ugdo Europos piliečius, tačiau tampa ir aktyvios savo kolegų – kitų mokytojų ambasadorių bendruomenės – dalimi. Kviečiame Jus prisijungti prie virtualios mokytojų ambasadorių grupės, kurioje dalinsimės naudinga ir įdomia informacija!

KOKIE APDOVANOJIMAI LAUKIA DALYVIŲ?

„Europos egzamino“ prizinis fondas atsitiktine tvarka bus išdalintas 60-iai dalyvių (kuprinės, stalo žaidimai „Eureka“, gertuvės ir kt.).

Pokalbį su žvaigžde laimės dvi mokyklos: masiškiausiai „Europos egzamine” dalyvavusi mokykla ir viena atsitiktine tvarka išrinkta mokykla. Į vieną mokyklą ruošiasi atvykti kompozitorė ir dainų atlikėja Raminta Naujanytė-Bjelle, į kitą – keliautojas Aurimas Valujavičius.